Centrum Medyczno-Stomatologiczne

Nasze maluchy bywają czasami bojaźliwe i sprawiają wiele kłopotów podczas pierwszych prób leczenia zębów. Sytuacje takie są stresujące zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. W takich wypadkach prowadzimy wizyty adaptacyjne i stopniowo przyzwyczajamy dziecko do obecności lekarza, gabinetu i narzędzi stomatologicznych. 

 

Oferujemy:

- Leczenie próchnicy z wykorzystaniem materiałów glasjonomerowych (uwalniających fluor) oraz światłoutwardzalnych kompozytowych.

- Lakowanie - zabieg profilaktyczny, mający na celu wypełnienie bruzd na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym światłoutwardzalnym materiałem (lakiem). Bruzdy i zagłębienia są najczęstszym miejscem powstawania procesu próchnicowego. Lak szczelinowy dokładnie wypełnia podatne na próchnicę miejsca, uniemożliwiając zaleganie resztek pokarmowych i bakterii. Zabieg należy przeprowadzić w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się powierzchni żującej zęba w jamie ustnej.

- Impregnacja - jest to zabieg, który stosujemy w przypadku rozległej, wielopowierzchniowej próchnicy zębów mlecznych, najczęściej siekaczy, gdy choroba rozwija się bardzo wcześnie, a leczenie w sposób tradycyjny jest niemożliwe.

- Lakierowanie - zabieg profilaktyczny mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Polega on na powlekaniu powierzchni zębów lakierem fluorowym przy pomocy pędzelka, po uprzednim oczyszczeniu powierzchni zęba/ów z kamienia i osadów. Fluor uwalniany ze stosowanych preparatów wbudowuje się w szkliwo zębów wzmacniając ich strukturę, dzięki czemu są one bardziej odporne na kwasy i bakterie powodujące próchnicę. Ponadto fluor powoduje reminalizację drobnych ubytków szkliwa. Zabieg lakierowania wykonuje się w zależności od skłonności do próchnicy – przy średniej skłonności wskazane jest dwa razy w roku (co 6 miesięcy), przy większej podatności zębów na próchnicę zabieg wykonuje się 4 razy w roku (co 3 miesiące).

Zabieg ten jest dedykowany zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy chcą zmniejszyć ryzyko powstawania próchnicy oraz znieść uczucie nadwrażliwości zębów.

- Ekstrakcje - usuwanie zębów mlecznych.